تبلیغات
کلمه ها - اسفندانه

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]

کلمه ها

هنوز برای تکلم ساده زندگی ، کلماتی هست...

اسفندانه
یك . سلام بر همه‌ی دوستان خوب وخوانندگان فرهیخته‌ی این وبلاگ . ازاین كه این روزها نامرتب ودیر به دیر تازه می شوم عذرخواه همه‌ی دوستان هستم .دلیل آن مشغله های فراوان ودغدغه‌های بی پایانی است كه گریبانم را رها نمی كنند.
این روزها بیش از همیشه به سه گانی می اندیشم . وسخت با آن درگیرم .چون فكر می كنم لازم است كمی جدی تر وبا حوصله تر به این سه مصراع جادویی بیندیشم .از اینكه چند صباحی شتابزده سه گانی سرودم وبی هیچ اندوخته وارمغانی آن را كالایی رایگان یافته بودم از همه عذر می خواهم .ممعذرت ازاینكه هرسه سطر خام وناپخته ای را سه گانی فرض كردم ودیگران را هم به تماشای آن نشاندم .معذرت از علیرضا فولادی عزیز كه تشویق های استادانه شان را به حساب هنر واستعداد خود گذاشتم وبا حضور شاعرقوی پنجه ای چون ایشان دم از سه گانی زدم .وبالاخره معذرت از شعر هرچند چاره ای از سرودن وآزمودن نیست و راه آمده را نمی توان بازگشت .همچنان می نویسم ولی اینبار با حوصله واز سر تجربه .تا درنظر كاملان خزف فروش این بازار نباشم .

دو . اسفند برای من وهمه‌ی ایرانیان كه دل در گرو فرهنگ وهنر وادبیات سرزمینشان دارند ماهی توأم با شادی وغم بود .شادی از موفقیت بزرگ اصغر فرهادی وفیلم خوبش " جدایی سیمین ازنادر " واندوه از درگذشت شهرزدا قصه گوی ایران وراوی سووشون جاودانه بانو " سیمین دانشور " .هردو خبر سخت احساسات مرا برانگیخت . دورباعی زیر محصول چنین شرایطی بوده اند . هرچند به قول یكی از دوستان مناسبتی اند وبرای پیامك ساخته شده اند اما خواندنشان خالی از لطف نیست .


1
مائیم وجدایی وجهانی شادی
پرواز درون قفس آزادی
تاكور شود هرآنكه نتواند دید
اسكار گرفت اصغر فرهادی2

از شومی این جامعه مرده پرست
هرروز بساط غصه‌ی ما جوراست
آرام نشسته ای كسی می گوید :
"سیمین " به " جلال آل احمد پیوست "این پوستر را به تمامی علاقه مندان بانو سیمین دانشور تقدیم می كنم .

پوستر سیمین دانشور
[ جمعه 19 اسفند 1390 ] [ 11:22 ب.ظ ] [ حجت کرمی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه